Mezinárodní tour! Na Krompachu už ví, jak se tančí Oira Oira

Ve spolupráci s pražskou VŠE a sdružením CEMS jsme rozjeli svou první tour zaměřenou na odbourávání jazykových a kulturních bariér se studenty z různých zemí. Zahraniční studenti původem z Ghany, Běloruska, Německa, Francie, Slovenska, Palestiny nebo Holandska nás letos doprovodí na cestě za dětmi z dětských domovů, kde si budeme společně hrát a komunikovat v angličtině. Tomášovou filozofií je bourat společností nastavené bariéry a my jsme se rozhodli, že jeho cestu podpoříme dalším projektem, který otvírá dětem dveře do velkého světa a může je opět inspirovat v jejich cestě za sny.

Děti s Pavlou hledají místa ve světě.

První mezinárodní “výkop" patřil DD Krompach. V sobotu ráno jsme spolu s Pavlou z České republiky, Danem ze Slovenska a Ulyanou z Běloruska odjeli směr Děčín, kde jsme s dětmi navštívili místní ZOO a prohnali se na tobogánech v plaveckém centru. Dětská spontánnost nás nenechala i přes sychravé počasí mrznout, protože nás hřála neustávající objetí a stisk malých ruček. Sobota večer patřila sdružování a ochutnávce místního piva Cvikov :-) Studenti se od strejdy Radka dozvěděli něco o samotném domově, jeho fungování a režimu, který děti učí přirozenému fungování ve společnosti.

Nedělní dopoledne už bylo v naší režii. Společně se studenty jsme připravili dětem hry, Ulyana je naučila tradiční běloruský tanec Oira, Oira a nechala je ochutnat běloruské sladkosti. Představení své země vedla v angličtině, kterou překládala Pavla. Děti na mapě světa hledaly kontinenty, evopské země a hádaly, jestli v Bělorusku chodí třeba ježíšek nebo kde v Evropě se ještě slaví svatý Mikuláš. S dětmi jsme strávili celé dopoledne, pobavili je, ale i trochu odlehčili tetám a strejdovi, kteří si mohli na chvíli odpočinout od dětského cvrkotu.

Ulyana tančí s dětmi tanec Oira Oira.

Víkendové setkání plné neobyčejných zážitků jak pro děti, tak pro studenty VŠE, přineslo nová přátelství a nahlédnutí dětem do světa a studentům do dětských domovů. Vzájemné potěšení a vřelost nás nechává v nádherném očekávání dalších společných akcí. Po Krompachu následuje DD Karviná nebo třeba DD Svatá Kateřina, kde budeme opět propojovat dva světy, které si mohou být nápomocné v cestě za dětským snem.

Děkujeme “krompašákům", že jsou tak skvělí a přijali nás do svého domova, a studentům za jejich zvědavost a zájem o dětský svět, který musí bojovat za své místo v této společnosti víc než my všichni.

Cesta z Lesa :-)

fotogalerie zde : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156216544950313.1073742105.198860980312&type=3AKTUALITY

11.2.
2023
Přípravy na 14 ročník Slavata Triatlon Tour 2023 jsou v plném proudu!. Zazávodit si mohou i děti, které vlastní kolo nemají - postaráme se o ně a kola s helmou zapůjčíme. Během závodů se také…
1.5.
2022
Již toto úterý se rozjede 13 ročník Slavata triatlon tour a už se na Vás moc těšíme. Hromová parta 
9.6.
2021
Triatlonové závody pro děti v Otrokovicích a Lomnici nad Popelkou se budou realizovat a už se teď na Vás moc těšíme. 
7.5.
2020
Vzhledem k situaci, která nastala, a hlavně kvůli tomu, že jsme veškeré naše finance vložili do konkrétní a rychlé pomoci mezi děti a dětské domovy, jsem se rozhodl, že letošní krajská kola…
14.3.
2020
Stále vše připravujeme tak, abychom dokázali ihned zareagovat na…