Cesta jménem Albert Triatlon Tour

Cesta jménem Albert Triatlon Tour


Už v mottu k sérii závodů pro děti Albert Triatlon Tour se snažím vyzdvihnout to, co mi dává sílu a pomáhá v cestě za snem, který se mi splnil už účastí na triatlonovém mistrovství světa na Havaji. Svůj sen jsem dokázal uskutečnit navzdory tomu, v jakých podmínkách jsem jako malý vyrůstal, i tomu, že ve svých 21 letech jsem se stal de facto otcem sestřiných dětí, které by jinak musely žít v dětském domově. Cesta jménem Albert Triatlon Tour nese myšlenku toho, co mne zachránilo – že sport může být hnacím motorem pro splnění velkých snů, a to nejen těch sportovních.

Rozhodl jsem se začít intenzivně pracovat s dětmi, které žijí v dost komplikovaném a bolavém světě, a ukázat jim cestu, jakou jsem se vydal já. Prostřednictvím besed, kterých proběhlo přes 40, jsem se pokusil oslovit na 900 dětí z dětských domovů a seznámit je se svým příběhem i se smyslem projektu Albert Triatlon Tour.

Do dnešního dne proběhlo v různých koutech České republiky už 7 závodů, zúčastnilo se jich téměř 600 dětí, a to z veřejnosti i z dětských domovů. Všechny děti si totiž podle mne zaslouží stejné šance na úspěch, bez ohledu na to, v čem vyrůstají.

Každý z výherců jednotlivých kategorií obdržel kolo Author (celkem se jich zatím rozdalo přes 60), takže děti budou moci pilně trénovat na finále, které proběhne v září v Praze. Přes léto také proběhnou tréninkové kempy a různé zábavné triatlony pro děti z domovů, příležitostí k vyžití a načerpání odvahy do života tedy budou mít hodně.

Dětská triatlonová tour bude pokračovat dalšími 7 závody a já věřím, že každým závodem pomohu posunout sny dětí blíž ke skutečnosti. Dětský smích a bezprostřednost dokazují, že akce vytyčené poslání plní. Díky velkým partnerům Albert Triatlon Tour, jako je Nadační Fond Albert, Author, IFER, DKNV půjčovny, Zámeček, Český olympijský výbor a Český triatlonový svaz, je cesta za cílem projektu snazší.

Kdokoliv z Vás může přidat ruku k dílu a pomoci mi ukázat dětem, které to nemají zrovna jednoduché, že o zájem dospělých a své „místo na slunci“ nemusejí bojovat kázeňskými přestupky, ale třeba sportovními úspěchy, tak jak to bylo u mne. Budu rád za každou Vaši pomoc, všechny informace o projektu naleznete nawww.alberttriatlontour.cz
Moc Vám všem děkuji za podporu, kterou mým projektům přispívajícím k naplnění dětských snů stále dáváte.

Tomáš Slavata – Albert Triatlon Tour

AKTUALITY

11.2.
2023
Přípravy na 14 ročník Slavata Triatlon Tour 2023 jsou v plném proudu!. Zazávodit si mohou i děti, které vlastní kolo nemají - postaráme se o ně a kola s helmou zapůjčíme. Během závodů se také…
1.5.
2022
Již toto úterý se rozjede 13 ročník Slavata triatlon tour a už se na Vás moc těšíme. Hromová parta 
9.6.
2021
Triatlonové závody pro děti v Otrokovicích a Lomnici nad Popelkou se budou realizovat a už se teď na Vás moc těšíme. 
7.5.
2020
Vzhledem k situaci, která nastala, a hlavně kvůli tomu, že jsme veškeré naše finance vložili do konkrétní a rychlé pomoci mezi děti a dětské domovy, jsem se rozhodl, že letošní krajská kola…
14.3.
2020
Stále vše připravujeme tak, abychom dokázali ihned zareagovat na…