Nejdůležitější je využít šanci a protnout cílovou pásku

Tentokrát report o tom, jak Albert Triatlon Tour (ATT) podporuje mladé sportovce při závodech Českého poháru v terénním triatlonu (Xterra Czech Tour), i o dalších akcích pro děti, které spolupořádám. A také o tom, jak se při tom všem snažím naplňovat své osobní sportovní cíle mj. startem na Ironmanovi nebo na závodě Světového poháru Xterra ve Špindlerově Mlýně.

Společně s partnery – Nadačním fondem Albert a firmou Author – jsem se rozhodl podpořit děti vyrůstající v komplikovaném prostředí a poskytnout jim příležitost k dobrému sportovnímu vyžití. Dětem, které to potřebují, se snažím dlouhodobě pomoci nejen prostřednictvím série dětských závodů ATT, ale zajistil jsem jim díky spolupráci s pořadateli Xterra Czech Tour i možnost účastnit se velkých triatlonových závodů. Děti mohou při těchto akcích závodit na kvalitních kolech a bojovat o hodnotnou výhru – své vlastní kolo a značkové sportovní vybavení.

Jeden z prvních letošních závodů mne čekal 9. července v Děčíně, kam jsem přijel s celým zázemím a půjčovnou kol pro děti. Podobný závod jsem pak absolvoval 23. července v Prachaticích, kam jsem s sebou přivezl také děti z Dětského domova Ivančice. Těmto dětem jsem následně připravil týdenní sportovní soustředění na Zadově u Petra Nehody, který poskytl ubytování celé naší výpravě. Na každém ze závodů jsem se vždy v dopoledních hodinách věnoval přípravě závodu pro děti a odpoledne jsem pak sám nastupoval do hlavního závodu Českého poháru Xterra.

IRONMAN

Po soustředění s dětmi z Ivančic jsem se snažil v každém volném dni trénovat a připravovat se na jeden z nejtěžších triatlonových závodů na světě – IRONMAN, který se letos konal 7. srpna v německém Regensburgu. Vystartoval jsem na trať skládající se z 3,8km plavání, 180km jízdy na kole a 42km běhu. Kvůli své neúplné přípravě jsem od začátku věděl, že to bude závod, který mne bude stát hodně sil a bojovnosti. Stejně jako u všech svých ostatních aktivit jsem se soustředil hlavně na to, abych doběhl do cíle.
Světový pohár Xterra, Špindlerův Mlýn

Po Ironmanovi jsem se snažil co nejrychleji nabrat sílu na 13. srpna, kdy se ve Špindlerově Mlýně konal závod Světového poháru v terénním triatlonu. Vzal jsem tam s sebou i dva šikovné sportovce z Dětského domova Dolní Lánov, kteří se vydali na kratší trať, postavenou speciálně pro dorostenecké kategorie. Také jsem přivezl ceny pro děti a další kolo, o jehož výherci se losovalo. I když patří triatlon ve Špindlerově Mlýně mezi nejnáročnější, kluci se rozhodli buď jak buď tento závod dokončit. Všichni jsme i přes nepřízeň počasí, která trať ještě o něco ztížila, dorazili do cíle a dokázali tím, že to jde i bez ohledu na výsledek.

Nyní se chystám strávit čtyři dny v Dětském domově Písek, kam vezu potřebné vybavení, abych mohl dětem uspořádat malý závod. Pak hurá do Dětského domova Hamr na Jezeře, kde zorganizujeme triatlonovou akci pro děti i dospělé.

Sport pro mne není jen slovo, je to myšlenka, která lidem pomáhá posouvat jejich vnitřní hranice. Každý závod, který dokončím, mne dokáže posílit v tom, co dělám. Pocit, že dokážu ovlivnit třeba jen jediný dětský svět, je pro mne velkým zadostiučiněním a současně také důvodem, proč se svých aktivit pro děti nevzdávám.

Děkuji Vám všem, že mě nepřestáváte v mých záměrech podporovat.
Váš Tomáš Slavata

AKTUALITY

11.2.
2023
Přípravy na 14 ročník Slavata Triatlon Tour 2023 jsou v plném proudu!. Zazávodit si mohou i děti, které vlastní kolo nemají - postaráme se o ně a kola s helmou zapůjčíme. Během závodů se také…
1.5.
2022
Již toto úterý se rozjede 13 ročník Slavata triatlon tour a už se na Vás moc těšíme. Hromová parta 
9.6.
2021
Triatlonové závody pro děti v Otrokovicích a Lomnici nad Popelkou se budou realizovat a už se teď na Vás moc těšíme. 
7.5.
2020
Vzhledem k situaci, která nastala, a hlavně kvůli tomu, že jsme veškeré naše finance vložili do konkrétní a rychlé pomoci mezi děti a dětské domovy, jsem se rozhodl, že letošní krajská kola…
14.3.
2020
Stále vše připravujeme tak, abychom dokázali ihned zareagovat na…