Cesta za svým snem je spletitá a náročná, ale stojí to za to

Můj sen, pro který stále bojuji uvnitř sám sebe a pro který se snažím strhnout co nejvíce lidí kolem sebe a hlavně dětí, jde do druhého ročníku. Bude to další zkouškou odhodlání nás všech, kteří v to věří. Jako malý kluk jsem měl sen startovat na Havajském Ironmanu a věřím, že společným tréninkem s dětmi tento sen splním každému, kdo se přidá do celé tour. Pomocí tour se snažím v dětech probudit chuť nevzdát svůj osud.

Albert triatlon tour 2012

Projekt série triatlonových závodů pro všechny děti dává šanci vyhrát kolo zásluhou dřiny a svého odhodlaní. Projekt bude odstartován 50 besedami jak v Dětských domovech, tak na základních školách. Během dvou měsíců procestuji téměř celou republiku, abych se dostal do každého kouta a mohl tak dětem říci, co pro mě bylo v mém životě nejtěžší. Dále bych si přál, aby našli ve mně kus sebe a začali tak věřit, že jejich handicap není překážkou žít své přání, které si nesou. Tím vším pomáhám i sobě. Každý takový krok mi pomáhá nalézt klid uvnitř mě samotného a uvědomuji si, že můj život je potřebný stejně jako každý jiný. Je to věc, kterou cítíme s dětmi společně. Bereme na sebe všechny starosti, které přichází a máme pocit, že náš život není důležitý díky tomu, co před nás život postavil. Ale i já našel cestu a uvěřil jsem ve svůj sen.

Letošní triatlonová tour bude zase bohatší o zážitky. Připravujeme malou změnu v disciplíně kachny. Kromě 14 závodu v každém krajském městě proběhne pomoc na triatlonových závodech v rámci Českého poháru Xterra a mnoho dalších triatlonů, které byly podpořeny v letošní sezoně jako např. Triatlon Hrádek, Mácháčský Pohodář, Triatlon v Mimoni atd. Všude bude podpořen dětský závod. Bude zajištěno vybudování profesionálního zázemí s hodnotnými cenami ve formě kol pro děti. Také mě čeká další pokračování Dětské Atletické Ligy na Praze 6, kde děti dostanou v pěti atletických dnech šanci bojovat o kolo a sportovní vybavení.

Na začátku listopadu jsem zahájil zimní přípravu a díky zkušenosti z letošní sezóny, jsem si nastavil jasný systém, abych dokázal trénovat a kvalitně se připravit i na své závody. Chtěl bych ukázat, že to co se muže zdát nemožné je jen pouhé ospravedlnění a možná strach z toho to nezkusit. Budu bojovat o ty nejlepší příčky a i o kvalifikaci na Hawai v Xterra a Ironman triatlonu. I kdyby to letos nevyšlo, není to žádné zklamání, ale pouze cesta, která má svůj čas. Nesmím to vzdát stejně tak jako to děti nevzdávají na závodech, které realizuji, a které se slzami v očích dokončují závod na posledních příčkách, ale stále bojují.

Vytvořil jsem svět malého kluka, na který dospělý svět zapomněl. Já ale nechci zapomenout na ty, kteří tu pomoc potřebují více než já. Skrze děti z Dětských domovů chci pomoci dětem, kteří nemají to štěstí a stále vyrůstají v podmínkách, které jsou náročné. Přál bych si, aby si více vážili toho, co jim všichni ti lidé z Dětských domovů dávají a aby neztratili kontakt s realitou. Proto se na start Albert Triatlon tour postaví děti bez rozdílu na to, kde vyrůstají.

Tomáš Slavata 2011

AKTUALITY

11.2.
2023
Přípravy na 14 ročník Slavata Triatlon Tour 2023 jsou v plném proudu!. Zazávodit si mohou i děti, které vlastní kolo nemají - postaráme se o ně a kola s helmou zapůjčíme. Během závodů se také…
1.5.
2022
Již toto úterý se rozjede 13 ročník Slavata triatlon tour a už se na Vás moc těšíme. Hromová parta 
9.6.
2021
Triatlonové závody pro děti v Otrokovicích a Lomnici nad Popelkou se budou realizovat a už se teď na Vás moc těšíme. 
7.5.
2020
Vzhledem k situaci, která nastala, a hlavně kvůli tomu, že jsme veškeré naše finance vložili do konkrétní a rychlé pomoci mezi děti a dětské domovy, jsem se rozhodl, že letošní krajská kola…
14.3.
2020
Stále vše připravujeme tak, abychom dokázali ihned zareagovat na…