Beseda pro dětské domovy Městské divadlo Zlín – „Můj sen je mít rodinu.“

Dne 28. 5. se pro dětské domovy ze zlínského kraje otevřely dveře zlínského divadla, kde na ně čekal český herec a dabér Pavel Vacek spolu s Tomášem, aby dětem předali své životní zkušenosti a „nakopli“ je k realizování životních snů. Tento projekt – Inspirace realizuje Centrum Evropské spolupráce. Ve svém proslovu Tomáš za podpory Pavla demonstroval, že mít sen posune člověka k velkým věcem a uchopení šance je pro život každého z nás velmi důležité. „Mým snem bylo být princem Bajajou a zachraňovat lidi kolem sebe,“ svěřuje se Tomáš, „a jaký je ten váš sen?“, směřuje otázku k dětem.

Hlouček dívek má ve své budoucnosti jasno. Shodují se na jednom: „Můj sen je mít rodinu.“ Člověk by řekl, že právě díky dětskému domovu, starostlivosti a péči jeho personálu se děti modelu rodiny přiblíží a budou za zkušenosti v něm vděčni. Tuto ideu ovšem bourá jiná dívka, která se těší, „až z děcáku vypadne.“ Tomášova reakce na sebe nenechá dlouho čekat. Vysvětluje, že dětský domov se k dětem nikdy neotočil zády tak, jako to udělala jejich rodina, která je do dětského domova dostala. Spousta dětí si tuto skutečnost neuvědomuje a z tváří některých z nich je patrné, že „moje rodina je přeci jiná.“ Dětské domovy krmí, šatí a vychovávají tisícovky dětí po celé republice a děti, které v nich vyrůstají, často toto životní úsilí ostatních lidí opomíjejí a dávají šanci rodinám, které je opustily. Snad jim dnešní beseda otevřela v určitých věcech obzory a soustředí se sami na sebe a na svůj vlastní sen.

Pavel Vacek a Tomáš Slavata

Závěrečný blok patřil „battlu“ v break-dance, kde se utkalo šest odvážlivců, kteří svůj momentální sen spatřili v tanci a hudbě. Pohybovým talentem a bezprostředností si dnes obdiv poroty v čele s Tomášem získal především výherce soutěže Marek Sivak z DD Hranice a druhý umístěný Franta Kosik z DD Liptál. Své favority a fanoušky dnes přivezly i DD Prostějov, Hranice a Smolina a porotě nebylo v momentě rozhodování skutečně co závidět. Každý účastník zvítězil už tím, že sebral odvahu postavit se před čtyřicítku přihlížejících a překonat trému. Všichni si pak neskrytě užívali pochvalu vyjádřenou bouřlivým potleskem publika. Být pochválený je totiž to, co inspirovalo Tomáše k tomu, aby svůj život a volný čas obětoval sportu a dětem. Pavel Vacek našel inspiraci v divadle, účastníci dnešní battle v break-dance.

A jaká je ta tvoje inspirace?

Foto a text Pavlína Poláková

AKTUALITY

11.2.
2023
Přípravy na 14 ročník Slavata Triatlon Tour 2023 jsou v plném proudu!. Zazávodit si mohou i děti, které vlastní kolo nemají - postaráme se o ně a kola s helmou zapůjčíme. Během závodů se také…
1.5.
2022
Již toto úterý se rozjede 13 ročník Slavata triatlon tour a už se na Vás moc těšíme. Hromová parta 
9.6.
2021
Triatlonové závody pro děti v Otrokovicích a Lomnici nad Popelkou se budou realizovat a už se teď na Vás moc těšíme. 
7.5.
2020
Vzhledem k situaci, která nastala, a hlavně kvůli tomu, že jsme veškeré naše finance vložili do konkrétní a rychlé pomoci mezi děti a dětské domovy, jsem se rozhodl, že letošní krajská kola…
14.3.
2020
Stále vše připravujeme tak, abychom dokázali ihned zareagovat na…